múdry pavol

Dekoračné lamelové panely – moderný prvok súčasného interiéru.

        Už ste niekedy vošli do miestnosti a cítili ste, že vás steny okamžite priťahujú? Takýto vplyv má výnimočné obloženie stien. Je to dizajnový prvok, ktorý dokáže zmeniť estetiku každej miestnosti a povýšiť ju z obyčajnej na neobyčajnú.

     Obloženie stien slúži na estetické aj praktické účely. Môže výrazne zmeniť vzhľad miestnosti, dodať jej charakter a dokonca zabezpečiť izoláciu alebo zvukovú izoláciu. Čo je však ešte príťažlivejšie, je obrovská rozmanitosť štýlov a trendov, ktoré sú dnes k dispozícii.

Obklady stien prešli obrovským vývojom od zložitých drevených obkladov z viktoriánskej éry až po lamináty zo 60. rokov. Dnes sú moderné trendy v obkladaní stien zamerané na inovatívne materiály, textúry a vzory.

       3D stenové panely sú top trendom v oblasti moderného obkladania stien. Tieto panely dodajú vašim stenám tretí rozmer a vytvoria podmanivú hru svetla a tieňa. Či už ide o minimalistický dizajn vlny alebo zložitý geometrický vzor, 3D stenové panely ponúkajú ohromujúci vizuálny efekt.

      Novým trendom v oblasti moderných stenových obkladov je používanie akustických lamelových stenových panelov. Tieto panely sú nielen vizuálne príťažlivé, ale aj účinne pohlcujú zvuk a znižujú ozvenu, vďaka čomu sú obľúbenou voľbou pre priestory, kde je kontrola zvuku veľmi dôležitá. Ich čistý, lineárny dizajn dodáva moderný dojem a možno ich prispôsobiť v rôznych povrchových úpravách, aby sa hodili k akémukoľvek interiéru. Od obývacích izieb a spální až po domáce kiná a hudobné miestnosti sú akustické lamelové stenové panely univerzálnou možnosťou, ktorá spája estetiku s funkčnosťou.

 

     Moderné trendy v obkladaní stien ponúkajú množstvo možností, ako pozdvihnúť váš domov. Či už dávate prednosť sofistikovanej elegancii, hmatovej príťažlivosti štruktúrovaných panelov alebo praktickosti akustických panelov, pre každého sa nájde štýl obkladania stien. Pri výbere nástenného panelu len nezabudnite zvážiť účel miestnosti a zvyšok interiéru. Výber správneho nástenného obloženia pre váš domov môže byť náročný, keďže na výber je toľko trendov a štýlov. Ak sa však rozhodnete zútulniť si Váš domov modernými dekoračnými panelmi – jednofarebnými, dvojfarebnými, s fóliovými  lamelami, alebo z MDF s čiernym jadrom, som Vám k dispozícii pomôcť pri správnom výbere a samotnej realizácii. Inšpiráciu môžete nájsť aj v galérii tohto blogu. 

Návrat hore