múdry pavol

Kuchyňa srdcom domova

Prečo je kuchyňa srdcom domova?

Plánovaním kuchyne strávime pravdepodobne viac času ako plánovaním ktorejkoľvek inej miestnosti v dome. Keď si uvedomíme, koľko času trávime spánkom, určite by mala mať spálňa pred kuchyňou prednosť ? Skutočnosť je taká, že krájanie chleba a trávenie času s rodinou a priateľmi je stredobodom ľudského prežívania, a preto je kuchyňa takým dôležitým priestorom.

Ako plánovať kuchyňu?

Keď začínate proces zvažovania novej kuchyne, nad čím rozmýšľate ? Čo je z vášho pohľadu prioritou pri navrhovaní kuchyne? Je to bledá paleta farieb, kamenná pracovná doska alebo krásny ostrovček s integrovaným drezom? Je to všetko o minimalistickom dizajne? V skutočnosti je pri realizácii kuchyne oveľa viac ako výber farieb v usporiadaní skriniek a zásuviek.

Prečo je dôležitá kuchyňa na mieru?

Pre zákazníka je vzrušujúca estetická stránka a možno sa vám zbiehajú sliny pri pohľade na krásny lakovaný dizajn a bohatý pocit z vašej orechovej špajze. Tieto nádherné detaily a jedinečnosť vašej kuchyne vyrobenej presne podľa vašich potrieb sú dôvodom, prečo ľudia chcú kuchyňu na mieru. Pokiaľ ide o stolára, ako spoznáte, kto je pre vás ten pravý, keď toľko výrobcov nábytku tvrdí, že vám to dokážu poskytnúť? Pri každej obchodnej výmene ste vlastne na pohovore o novom vzťahu. Ľudia si kupujú ľudí a vy spoznáte, keď sa objaví ten správny stolár remeselník, pretože jednoducho pochopí vašu víziu. Keď mávate rukami a gestikulujete, ako chcete, aby priestor vyzeral, mali by ste mať pocit, že vám vidí do duše. Vzťah, ktorý sa vybuduje na týchto úvodných stretnutiach, je veľmi dôležitý. Kupujete si reputáciu, remeselnú zručnosť, skúsenosti a dedičstvo značky, ale musí to fungovať aj na osobnej úrovni.

Prečo je kuchyňa naozaj srdcom domova?

Z akého dôvodu je teda kuchyňa taká dôležitá a emotívna? Dôvod, prečo sa trápite nad výberom skriniek a farieb, nad tým, aké úchytky alebo pracovnú dosku si vybrať, je ten, že si kupujete možnosti. Chcete si vedieť predstaviť, ako sa bude priestor využívať. Dizajn musí byť ergonomický, ale zároveň štýlový a estetický, pretože kuchyňa je pre väčšinu z nás srdcom domácnosti. Keď si lámete hlavu nad vzorkami pracovných dosiek, je to preto, lebo si predstavujete ich využitie. Miestnosť naplnenú zvukmi smiechu, cinkaním pohárov a oslavami a kapitolami vášho života, ktoré budú v tomto priestore poznačené.

Kuchyňa je skutočne centrom každého domova, jeho srdcom. Dobrý stolár a výrobca kuchynských liniek je ten, kto pomáha vdýchnuť život týmto budúcim spomienkam. Preto sa snažím aj ja vo svojej práci využívaním kvalitných materiálov, kovaní, dekorov a doplnkov aby spomienky a príjemný pocit z novej kuchyne ostal zákazníkovi, nie len na začiatku cesty novej kuchyne ale aj po čas jej využívania.   

Návrat hore